«Чернігівська Січ» у знаменитій Качанівці

Нещодавно славетна Качанівка, перетворена ще істинним меценатом і патріотом Василем Васильовичем Тарновським молодшим у справжню архітектурно-художню перлину, що на сьогодні за своєю унікальністю і неповторністю входить до проекту «7 чудес України», вже вкотре зустрічала в своїх обіймах таланти, але цього разу – юні таланти.

На території НІКЗ «Качанівка», що на Чернігівщині, відбувся I Відкритий фестиваль патріотичної пісні та поезії «Чернігівська Січ». Відкритий, бо запрошував взяти участь усю бажаючу учнівську молодь, яка любить і поважає українську пісню, поезію, вдягається у вишиванку та говорить українською мовою.

Мета фестивалю – виявлення творчо обдарованої учнівської молоді, розвиток її творчого потенціалу, виховання поваги до державної мови, звичаїв та традицій, вшанування героїчних змагань нашого народу за розбудову Української самостійної соборної держави.

Перший Відкритий фестиваль патріотичної пісні та поезії «Чернігівська Січ» відбувся за ініціативи громадськості міста Ічні, людей, які не байдужі до долі рідної України, а також за фінансової підтримки депутатів обласної ради – Віктора Павловича Кияновського та Юрія Віталійовича Болоховця.

Сам Бог благословив наш фестиваль, подарувавши гарний, сонячний день, незважаючи на прогнози синоптиків. Юні таланти змагалися у конкурсах «Патріотичної пісні» та «Патріотичної поезії» (в номінаціях від 6-ти до 12 років та більше 12-ти). Кожен, хто завітав на фестиваль у вишиванці, міг взяти участь у конкурсі «Парад вишиванок». Маленькі глядачі могли досхочу погратися в різні цікаві ігри на майданчику «Ігрового містечка».

На території фестивалю проводилися майстер-класи з «Витинанки» (від народної майстрині Алли Олександрівни Салати) та «Декоративному розпису». Наприкінці свята чудові витинанки та троянди, виготовлені майстринями та дітьми, були передані воїнам, які боронять нас від ворога на Сході. Почесними гостями фестивалю були воїни-АТОвці, яким учасниці конкурсу в українських костюмах вручили подарунки.

Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять загиблих в АТО земляків: Станіслава Кривоноса, Володимира Моісеєнка, Юрія Сороку.

Гості фестивалю з насолодою слухали поезію та спів конкурсантів, які один краще іншого виконували заявлені твори, змінюючи один одного на сцені. Настільки були сильними учасники, що компетентному журі було важко визначити переможців серед розмаїття талантів.

На фестивалі виступили: Ічнянська школа мистецтв, Талалаївський центр дитячої та юнацької творчості, Понорницька ЗОШ, представники шкіл міста Ічні та Ічнянського району, учасник із Києва.

Одними з перших заявили про свою участь у фестивалі «Чернігівська Січ» учні Понорницької ЗОШ I-III ст. Коропського району на чолі з досвідченим керівником-філологом Любов’ю Федорівною Сушеницею. Ці учасники показали надзвичайну майстерність та досконалість у виконанні поетичних творів та вокалу і вибороли призові місця.

Так, у конкурсі «Патріотична поезія» (номінація від 6-ти до 12-ти р.) перше місце здобув Ігор Коваль (Понорниця), який декламував вірш місцевого поета Андрія Батурина «Я – українець». У номінації від 12-ти років і більше перше місце у Ярослава Спичака – за виконання твору Андрія Батурина «Сповідь молодого українця». У цій же номінації друге місце посів дует Владислава Уколенка та Олександра Чортополоха з Понорниці – за міні-виставу за віршем Андрія Батурина «Засновники держави». Третє місце – у Катерини Іващенко з Парафіївки за майстерне прочитання твору О. Кобилякова «Єднаймося».

Така кількість призових місць, здобутих конкурсантами з Понорниці, що виконували вірші свого місцевого поета, свідчить про непересічний талант Андрія Батурина. Його вірші – патріотичні, виразні, проникливі. Вони закликають любити свою Вітчизну і народ.

Друге місце у номінації від 6-ти до 12 років здобув Олександр Ігнатьєв із Києва – за вірш Ольги Штепи «Краю мій», а третє місце – у Дарини Голубовської з Ічні за поезію Людмили Легостаєвої «Балада про дві душі».

У конкурсі «Патріотична пісня» (номінація від 6 до 12 р.) відзначені вихованці Ічнянської школи мистецтв: перше – Поліна Романенко за пісню Лесі Горової «Нашим героям»; друге – Ксенія Буренко за пісню «Рідна серцю Україна», а третє місце – Софія Петруха за пісню «Україночка мала» (слова Віктора Николишина).

У номінації більше 12 років журі визначило двох переможців: перше місце – дует у складі Ксенії і Богдани Конепуд (Ічнянська школа мистецтв) за твір «Не твоя війна» (слова С. Вакарчука); також перше місце здобув Олександр Згода (Ічнянська школа мистецтв) за твір «Плакала калина» (музика В. Домшинського). Призові місця знову ж таки вибороли учасники з Понорниці – обдарована Софія Ілляшенко за твір «Пісня українська» та цікавий ансамбль із піснею «Нам потрібне мирне небо». Учасники фестивалю отримали подарунок від співачки Світлани Мирної – диск «Чорна вишиванка» з піснями Олександра Шевченка.

Головою журі у конкурсі «Патріотична пісня» була відома співачка, волонтер із Борзни Світлана Мирна. Запальна, харизматична, вона встигала оцінювати конкурсантів, співати на сцені і гратися з дітьми. Дуже виважено та об’єктивно оцінювала конкурс «Патріотичної поезії» поетеса, прозаїк, член Національних спілок письменників, краєзнавців та журналістів України Валентина Михайленко з Коропа.

На «Парад вишиванок» зареєструвалося 168 учасників, і всі були в неповторних, красивих та яскравих нарядах. Дуже багато було вишиванок ручної роботи. П’яти членам журі непросто було визначити переможців: трьох за жіночі вишиванки та трьох за чоловічі. Одразу впала в око вишиванка юного киянина Олександра Ігнатьєва, бо виготовлена зі старого, домотканого полотна його прадіда, а вишита бабусею. За неї він і отримав друге місце. Найменшенькою власницею вишиванки стала чотиримісячна (!) Аделіна Черненко з Ічні, а найстаршими – Діна Олексіївна Самойленко та Аіда Миколаївна Безлєпкіна, теж ічнянки. Це було своєрідною родзинкою цього конкурсу.

Меценат Віктор Павлович Кияновський, вражений такою кількістю учасників конкурсу «Парад вишиванок» та розмаїттям вишиванок, додав ще п’ять грошових премій. Одну з них і виборола родина Романенків-Крутько з с. Іржавець, адже були одягнені у вишиванки, виготовлені та вишиті мамою.

Протягом усього фестивалю радував усіх своїми піснями гість зі Львова, поет, композитор Олександр Шевченко. Всі учасники були зігріті увагою і любов’ю оргкомітету і ведучих. Кожен отримав на згадку подарункову папку, солодощі, сувеніри, а переможці – грошові премії від мецената, депутата обласної ради Віктора Павловича Кияновського.

Фестиваль «Чернігівська Січ» став справжнім, дуже яскравим святом у Качанівці, об’єднав і згуртував тисячі щирих українців, подарував гарний настрій та море позитивних емоцій!

Надія Прочай,

голова оргкомітету фестивалю «Чернігівська Січ», Качанівка

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?